Kompleks magazynowo-produkcyjny w Trzebini
Ponad 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej
Obiekt przeznaczony zarówno na składowanie, jak i produkcję lekką znajduje się w Trzebini, obok Chrzanowa. Atutem lokalizacji jest bliskość autostrady A4 oraz szybki dojazd zarówno do Krakowa, jak i Katowic.
-
Obiekt posiada bramę i rampę
-
ogrzewany
-
monitoring
-
wysokość do 7 m.
-
nośność posadzki 8 t/mkw.
Lokalizacja
Nieruchomość zlokalizowana w Trzebini, przy Chrzanowie. Szybki wyjazd na drogę DK79 i autostradę A4.
Dane techniczne
-
Ilość budynków2
-
Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
-
CertyfikatNIE
-
Wysokość składowania (m)7.0
-
Nośność posadzki8.0
-
Siatka słupów-
-
Bocznica kolejowaNIE
-
Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
-
Odporność ogniowa-
-
DokiNIE
-
Bramy z poziomu zeroTAK
-
Chłodnia / mroźniaNIE
-
Powierzchnia biurowa (m2)
-
Minimalna powierzchnia (m2)-
-
Świetliki dachoweNIE
-
TryskaczeNIE
-
MonitoringTAK
-
OchronaNIE
-
ID ofertymp12173
Deweloper
Prywatny właściciel
Odległości
Dane rynkowe
Rynek magazynowy zlokalizowany wokół Krakowa od lat należy do regionów, które dysponują niskim wolumenem powierzchni gotowej do wynajęcia od zaraz. Pomimo całkowitych zasobów wynoszących ponad 1 milion m2, w regionie stopa pustostanów wskazuje około 2,1%. Deweloperzy magazynowi w poszukiwaniu gruntów inwestycyjnych zdecydowali się na rozwój w kierunku wschodnim. W ostatnich latach na znaczeniu zyskały takie lokalizacje jak Niepołomice, Tarnów, Bochnia i Kokotów.
W okresie od stycznia do września 2023 r. w ramach nowej podaży deweloperzy dostarczyli w województwie małopolskim 129 tys. m2. W regionie ofertę gotowych hal magazynowych przygotowali m.in. Panattoni, 7R, GLP, Hillwood oraz bardziej lokalne podmioty jak LCube i BIK. Największym wyzwaniem dla deweloperów pozostaje ukształtowanie terenu, które podnosi koszty związane z rozpoczęciem budowy inwestycji, a także wpływa na wysokość wyjściowych stawek za najem. Poza stolicą małopolski nowe parki logistyczne i centra dystrybucyjne powstają w Skawinie, Modlniczce, Rybitwach, Targowisku i Wieliczce. Obecnie w budowie pozostaje ponad 166 tys. m2. Województwo małopolskie to region, w którym najemcy mogą wybierać ze zróżnicowanej oferty powierzchni magazynowych w formatach: big-box, SBU (small business unit) oraz projektach BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit). Ze względu na rozwój segmentu logistyki ostatniej mili w Krakowie i okolicach dostępne są moduły w ramach mniejszych miejskich inwestycji jak np. Panattoni City Logistics i 7R City Flex. Popyt brutto w okresie styczeń – wrzesień wyniósł blisko 200 tys. m2.
Wśród najaktywniejszych grup najemców znajdują się m.in. logistycy, firmy produkcyjne, firmy odzieżowe, sieci handlowe, branża meblarska/DIY, lekka produkcja i branża motoryzacyjna. Głównym atutem regionu jest dostęp do autostrady A4 oraz droga ekspresowa S7. W wyniku rozwoju infrastruktury drogowej w Krakowie na znaczeniu zyskują okolice lotniska i Nowa Huta.


Kontakt
Marta Nowik
Director Industrial & Logistics