Lexar Distribution Park
Park logistyczny przy S8 koło Nadarzyna
Kompleks magazynowy Lexar Distribution Park położony na południowy zachód od granic Warszawy. Mocnym punktem obiektu jest bezpośredni wjazd na drogę ekspresową S8. Kompleks dostosowany jest do potrzeb klientów z różnych sektorów i dziedzin działalności m.in. pod składowanie, dystrybucję.
-
Centrum logistyczne Lexar Distribution Park składa się z 3 magazynów z powierzchniami magazynowo – biurowymi
-
Doki rozładunkowe
-
Bramy wjazdowe na poziomie „0”
-
Wysokość hali: 9,70 m
-
Nośność posadzki: 6 t/mkw
-
Zabezpieczenia przeciwpożarowe
-
System tryskaczy
-
Klapy dymowe
-
Ochrona
-
Monitoring
-
Możliwość przystosowany pod lekką produkcję.
Lokalizacja
Nadarzyn, województwo mazowieckie, powiat pruszkowski, gmina Nadarzyn;
Magazyn z bezpośrednim wjazdem na drogę ekspresową S8;
Kierując się trasą S8 na północ, poprzez węzeł komunikacyjny Wolica, uzyskuje się płynny dojazd do drogi ekspresowej S7 oraz obwodnicy Warszawy - S2;
Odległość od ścisłego centrum Warszawy wynosi ok. 30 km;
Odległość 15 minut od lotniska w Warszawie – Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina;
Niedaleko przebiega droga E67 (europejska trasa północ-południe, Na odcinku od Helsinek do Warszawy nazywana jest Via Baltica (o trasie Via Baltica czytaj także tutaj);
Usytuowanie obiektu w bliskiej odległości od Warszawy gwarantuje bezproblemowy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.
Dane techniczne
-
Ilość budynków3
-
Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
-
CertyfikatNIE
-
Wysokość składowania (m)9.7
-
Nośność posadzki6.0
-
Siatka słupów6 x 6
-
Bocznica kolejowaNIE
-
Odporność ogniowa-
-
DokiTAK
-
Bramy z poziomu zeroNIE
-
Chłodnia / mroźniaNIE
-
Minimalna powierzchnia (m2)-
-
Świetliki dachoweTAK
-
TryskaczeNIE
-
MonitoringTAK
-
OchronaTAK
-
ID ofertymp10222
Odległości
Dane rynkowe
Województwo mazowieckie to największy rynek magazynowy w Polsce. Całkowite zasoby magazynowe i produkcyjne regionu na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły 6,36 mln m2. Mazowieckie jest lokalizacją centralną, którą wybierają firmy logistyczne, firmy dystrybucyjne, dostawcy, branża e-commerce czy firmy usługowe. Dominującymi subregionami pozostają Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Janki, Nadarzyn, Piaseczno, Marki, Radzymin, Modlin i Czosnów.
Klienci doceniają lokalny rynek logistyczny, jego doskonałą lokalizację w otoczeniu gęstej sieci dróg i autostrad umożliwiającą komfortowy transport w każdym kierunku w Polsce. Najemcy chętnie korzystają z kluczowych tras w regionie Mazowsza jak autostrady A2, dróg ekspresowych S2 i S8 i dróg krajowych 50 i 92. Popyt brutto w okresie od stycznia do września 2023 r. wyniósł ponad 842 tys. m2. Nowe umowy stanowiły 47% całkowitego wolumenu najmu. Bardzo dużo najemców wybiera Mazowsze ze względu na zróżnicowaną i dużą ofertę powierzchni magazynowej spełniającej wymagania różnych sektorów.
Na koniec września 2023 r. stopa pustostanów dla regionu Mazowsza wyniosła 7,2%. Z racji największego rynku konsumenckiego oraz wysokiej płynności region jest wybierany przez głównych graczy rynkowych. Aktywni na Mazowszu pozostają Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3 oraz wiele indywidualnych podmiotów. Na koniec 3 kwartału 2023 r. deweloperzy dostarczyli 575 tys. m2, w tym samym czasie w budowie znajdowało się 528 tys. m2.


Kontakt
Rafał Jełowicki
Senior Advisor Industrial & Logistics

Kontakt
Klaudia Markowska
Senior Advisor Industrial & Logistics