Magazyn wysokiego składowania
Powierzchnie magazynowe blisko lotniska
Nowy projekt magazynowy zlokalizowany w województwie podkarpackim w północnej części Rzeszowa. A-klasowy park magazynowy z możliwością wysokiego składowania. Bliskość Międzynarodowego Portu Lotniczego oraz terminala kolejowego stwarza optymalne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej.
-
Wysokość hali magazynowej 12m
-
Siatka słupów 12x22,6
-
Nośność posadzki 7T/m2
-
Doki, bramy z poziomu 0
-
Tryskacze, klapy dymowe
-
Miejsca parkingowe, place manewrowe
Lokalizacja
Nowoczesny park magazynowy zlokalizowany jest w pobliżu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, blisko węzła Rzeszów Północ na autostradzie A4 (Wrocław-Katowice-Rzeszów) z dobrym dostępem do drogi ekspresowej S19.
Dane techniczne
-
Ilość budynków3
-
Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
-
CertyfikatNIE
-
Wysokość składowania (m)11.99
-
Nośność posadzki6.99
-
Siatka słupów22,6 x 12
-
Bocznica kolejowaNIE
-
Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
-
Odporność ogniowa4000
-
DokiTAK
-
Bramy z poziomu zeroTAK
-
Chłodnia / mroźniaNIE
-
Powierzchnia biurowa (m2)
-
Minimalna powierzchnia (m2)10000
-
Świetliki dachoweTAK
-
TryskaczeTAK
-
MonitoringTAK
-
OchronaTAK
-
ID ofertymp11820
Deweloper
7R to ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na sprzedaż i wynajem. Realizujemy zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS i BTO. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics.
Odległości
Dane rynkowe
Województwo podkarpackie w kolejnych latach może stanowić jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Stolicą regionu jest Rzeszów i to w okolicach miasta i lotniska Rzeszów-Jasionka skupia się najwięcej budowanej nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Na koniec września 2023 r. w budowie znajdowało się ok 26,5 tys. m2. Wśród aktywnych deweloperów rozbudowujących hale magazynowe znajdują się Panattoni, Logicor, 7R oraz Waimea. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie wyniosła 61 tys. m2 i powiększyła całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w województwie podkarpackim do ponad 488 tys. m2.
W kontekście rozwoju regionu najczęściej nawiązuje się do budowy transkontynentalnej trasy Via Carpathia w odcinku trasy polskiej drogi ekspresowej S19, która połączy północ i południe Europy. Drugim czynnikiem, który w przyszłości może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania najemców tą lokalizacją jest zakończenie wojny w Ukrainie.
W opinii ekspertów województwo podkarpackie ze względu na sąsiedztwo z Ukrainą może być wykorzystywane jako zaplecze dla firm produkcyjnych i logistycznych, które będą pomagać w odbudowie kraju po wojnie. Dodatkowym czynnikiem jest tzw. friend-shoring czyli sieć powiązanych dostawców w ramach współpracujących ze sobą polityczne i militarnie państw.
Obecnie na koniec września 2023 r. najemcy zdecydowali się wynająć ponad 49 tys. m2, co przy niskiej stopie pustostanów wynoszącej 1,2% może w kolejnych kwartałach i poprawiającej się sytuacji za granicą do budowy nowych inwestycji magazynowych. Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonuje także tzw. dolina lotnicza, skupiająca przedsiębiorstwa związane z przemysłem lotniczym w południowo-wschodniej części Polski. Głównymi ośrodkami przemysłowymi są m.in. Rzeszów, Mielec, Dębica, Krosno i Sanok.


Kontakt
Marta Nowik
Director Industrial & Logistics