Magazyn chłodnia Bardo Carota
Dane techniczne
-
Ilość budynków1
-
Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
-
CertyfikatNIE
-
Wysokość składowania (m)8.8
-
Nośność posadzki
-
Siatka słupów-
-
Bocznica kolejowaNIE
-
Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
-
Odporność ogniowa-
-
DokiTAK
-
Bramy z poziomu zeroTAK
-
Chłodnia / mroźniaNIE
-
Powierzchnia biurowa (m2)40.0
-
Minimalna powierzchnia (m2)-
-
Świetliki dachoweNIE
-
TryskaczeNIE
-
MonitoringTAK
-
OchronaTAK
-
ID ofertymm2638
Odległości
Dane rynkowe
Od kilku lat Dolny Śląsk dynamicznie rozwija się jako miejsce oferujące nowoczesne powierzchnie magazynowe i logistyczne. Region ten jest doskonałą lokalizacją dla centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych obsługujących Europę Zachodnią. Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową oraz sąsiedztwo z rynkami Niemiec i Czech powoduje, że w województwie aktywnych jest większość deweloperów takich jak Panattoni, 7R, Logicor WhiteStar, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3.
W okresie od stycznia do końca września 2023 r. nowa podaż we Wrocławiu i okolicach wyniosła ponad 358 tys. m2, które pozwoliły na powiększenie całkowitych zasobów tego regionu do 4,08 mln m2.
Region Dolnego Śląska wybierany jest m.in. ze względu na bardzo dobrą infrastrukturę drogową (autostrady A4 i A8 oraz drogi ekspresowe S3, S5 i S8) i dużą dostępność pracowników. Popyt brutto w okresie od stycznia do końca września 2023 r. wyniósł ponad 563,8 tys. m2.
Wrocław i okolice to region, w którym rozwijają się takie sektory jak FMCG, kurierzy, lekka produkcja, e-commerce i produkcja. Województwo cieszy się dużą aktywnością najemców, przez co na koniec 3 kwartału 2023 r. poziom pustostanów ustabilizował się na poziomie 8,4%.
Oprócz Wrocławia deweloperzy rozbudowują swoją ofertę powierzchni magazynowej na Bielanach Wrocławskich, Nowej Wsi Wrocławskiej, Tyńcu, Pietrzykowicach, Legnicy, Bolesławcu i wielu innych mniejszych miastach. Duże zainteresowanie wynajmem przez firmy z różnych branż powoduje, że na koniec września 2023 r. w budowie znajdowało się ponad 452 tys. m2 nowoczesnej powierzchni logistycznej i produkcyjnej.
Wrocław to także region, w którym rozwijana jest logistyka ostatniej mili służąca do szybkiej obsługi miasta. Wielu deweloperów w tym Panattoni, 7R, DL Invest czy ideal idea zdecydowało się na budowę w tej lokalizacji mniejszych parków magazynowych w formacie SBU (Small Business Unit). Inwestycje te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielu mniejszych najemców, którzy nie chcą wynajmować powierzchni w wielkoformatowych centrach dystrybucyjnych typu big-box.


Kontakt
Damian Kińczyk
Associate Director Industrial & Logistics