LOOGIC Park Radomsko – powierzchnia magazynowo-przemysłowa do zakupu lub wynajęcia
Magazyn blisko autostrady A1
Powierzchnia magazynowo-produkcyjna do zakupu lub wynajęcia w LOOGIC Park Radomsko. Nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane jest na północ od Radomska w miejscowości Malutkie w województwie łódzkim. Na blisko 78 hektarach zaprojektowano 11 hal magazynowo – produkcyjnych z przyległą częścią biurową oraz pełną infrastrukturą techniczną i drogową o łącznej powierzchni 380 000 mkw. W 2021 oddano do użytkowania halę A o powierzchni 54 000 mkw.
Obszar położony wzdłuż autostrady A1 kierunek Łódź- Częstochowa, blisko Strefy Ekonomicznej Radomsko objęty jest MPZP umożliwiającym budowę hal bez ograniczeń wysokości, a także dopuszcza lekki przemysł.
-
LOOGIC Park Radomsko stosuje rozwiązania przyjazne środowisku
-
Wybudowany magazyn A otrzymał certyfikat BREEAM Exellent
-
Hale budowane w systemie BTO, BTS
-
Wysokość składowania w świetle zależnie od potrzeb - do 36m
-
Przyłącze prądu 10 MW
-
Instalacja gazowa z sieci
-
Możliwość instalacji FV
-
Instalacja tryskaczowa zgodnie z NFPA - zależnie od potrzeb
-
Oświetlenie LED
-
Długość ramp dokowych aż 26 m
-
Ilość miejsc postojowych zależnie od potrzeb
-
Siatka słupów 12 x 22,5 m
-
lub dostosowana do klienta
-
Możliwość dostosowania powierzchni biurowo-socjalnej do potrzeb najemcy oraz budowy biur wielokondygnacyjnych
Lokalizacja
Centrum magazynowo-przemysłowe LOOGIC Park Radomsko jest położone przy autostradzie A1,
Łódzka Strefa Ekonomiczna;
Istnieje możliwość stworzenia dla parku własnego węzła kolejowego i połączenia go z linią kolejową nr 1 Warszawa Zachodnia – Katowice;
Do autostrady A1 tylko 8 km;
Do Warszawy – 200 km;
Do Łodzi – 90 km;
Do Częstochowy – 43 km;
Lotnisko im. W. Reymonta w Łodzi oddalone o 92 km;
Lotnisko w Katowicach położone 101 km od magazynu;
Do stacji kolejowej Dobryszyce koło Radomska tylko 2 km.
Dane techniczne
-
Ilość budynków11
-
Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
-
CertyfikatTAK
-
Wysokość składowania (m)11.5
-
Nośność posadzki5.0
-
Siatka słupów12 x 22.5 m
-
Bocznica kolejowaNIE
-
Odporność ogniowa-
-
DokiTAK
-
Bramy z poziomu zeroTAK
-
Chłodnia / mroźniaNIE
-
Minimalna powierzchnia (m2)-
-
Świetliki dachoweTAK
-
TryskaczeTAK
-
MonitoringTAK
-
OchronaTAK
-
ID ofertymp11671
Odległości
Dane rynkowe
Polska Centralna należy do tzw. wielkiej piątki głównych rynków magazynowych w Polsce. Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie przekraczają 4,4 mln m2.
Województwo łódzkie to trzeci co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych regionów dystrybucyjnych dla Europy Środkowej i Wschodniej. Co roku deweloperzy magazynowi są aktywni w tym regionie, w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2023 r. nowa podaż wyniosła ponad 362 tys. m2. Klienci i inwestorzy doceniają rynek magazynowy zlokalizowany wokół Łodzi ze względu na położenie regionu na przecięciu dwóch głównych polskich autostrad A1 i A2 oraz drogi S8 umożliwiających dystrybucję towarów w każdym kierunku Polski. W 2023 r. Łódź jako pierwsze miasto w Polsce zyskało autostradową obwodnicę aglomeracyjną, która dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego regionu. Wielu deweloperów jak Panattoni, 7R, Logicor, WhiteStar, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3 decyduje się w województwie łódzkim na budowę zarówno wielkoformatowych magazynów typu big-box, mniejszych formatów SBU (Small Business Unit), jak również projektów BTO (built-to-own) czy BTS (built-to-suit) czyli inwestycji dopasowanych do indywidualnych potrzeb najemców. Na koniec września 2023 r. w ramach nowej podaży deweloperzy realizowali 362,7 tys. m2.
Swoje centra dystrybucyjne w Polsce Centralnej lokalizują zarówno polskie, jak i międzynarodowe firmy logistyczne, sieci handlowe, firmy elektroniczne oraz firmy z branży budowlanej/DIY. To również region wybierany przez e-commerce oraz firmy obsługujące ten sektor jak branża opakowań czy firmy kurierskie. Całkowity wolumen najmu na koniec 3 kwartału wyniósł 368 tys. m2. Oferta powierzchni magazynowej Polski Centralnej oprócz Łodzi znajduje się również w Piotrkowie Trybunalskim, Strykowie, Kutnie, Rawie Mazowieckiej czy Aleksandrowie Łódzkim. Najemcy wybierają województwo łódzkie ze względu na infrastrukturę drogową i pracowników. Na koniec września 2023 r. poziom pustostanów w regionie wynosił ok. 11,7%.


Kontakt
Hubert Wojtera
Industrial & Logistics Director

Kontakt
Jakub Wojtera
Senior Advisor Industrial & Logistics